Naše gnezdo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dobrodošli u naše gnezdo :)


Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Internet

+4
Daci♥
Milan Lupin
Boban
Broken Inside
8 posters

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1Internet Empty Internet Sub Dec 25, 2010 11:14 pm

Broken Inside

Broken Inside

Da nema njega ne bismo uopšte bili ovde. i ne bismo se upoznali

Da li ste zavisnik, koliko dnevno provodite ispred kompjutera tražeći svašta na netu, šta vam je najbolje što postoji na netu?

Internet 859275

2Internet Empty Re: Internet Sub Dec 25, 2010 11:15 pm

Broken Inside

Broken Inside

Zamislite da imate brzinu internet protoka od 1Gb/s i to po ceni od jednog evra mesečno. Zvuči kao naučna fantastika, ali se u praksi vodećih evropskih zemalja pokazalo kao i te kako izvodljivo rešenje. Internet brzine jednog 1Mb/s uveden je na listu osnovnih ljudskih prava u ustavima Francuske i Finske. Koliko je takva ideja daleko od Srbije?

Dr Andreas Enotiadis je trenutno direktor više sektora u kompaniji Cisco i smatra da internet ne sme da predstavlja privilegiju za neko društvo. Šta više, u savremenom kapitalizmu, poslovanje je gotovo nemoguće bez interneta.

“Od umrežavanja danas u mnogome zavisi poslovanje multinacionalnih kompanija. To u velikoj meri smanjuje troškove poslovnih putovanja, reklamiranja i uopšte komunikacije između najudaljenijih predstavništava. Umrežavanje omogućava uštedu, koja rezultira ekonomskim prosperitetom. U današnje vreme konkurentnost zemalja na svetskom nivou se meri između ostalog i kvalitetom pristupa internetu i razvijanjem IT sektora uopšte“, smatra Andreas Enotiadis direktor više sektora u kompaniji Cisco.

On smatra da je poboljšavanje usluga pristupa i korištenja interneta lagan i jeftin posao kom su pribegle mnoge razvijene zemlje. Najbolji primer je Švedska koja važi za zemlju sa najboljom internet infrastrukturom na svetu. Brzine su u proseku veće od 1 MB/s (8 Mbps), a često dostižu i/ili prestižu 50 Mbps.

“1Mb/s u Švedskoj košta samo 0,63 dolara. Tako niska cena obezbeđena je menjanjem internet infrastrukture upotrebom optičkih vlakana. Naime, upravljanje njihovim najvećim provajderom Tele2 preuzela je država, jer je prepoznala tendencije širenja upotrebe mreže i u tome videla dugoročni profit“, objašnjava Enotidias.

Postoji li prepreka da se u Srbiji dogodi nešto slično? Prepreke nema, smatra Enotidias, ali je neophodno da država adekvatnim zakonima reguliše ovu oblast.

“Za nepredak na polju umrežavanja ključna reč je – konkurencija. U idealnim uslovima građanima mora biti omogućeno da pristupaju svim sadržajima koje žele, a provajderima pristup svim građanima. Konkurencija prirodno obara cenu internet usluga, ali u Srbiji i dalje vlada oligopol. Jedino rešenje je adekvatno zakonodavstvo koje će dozvoliti svim kompanijama koje se bave uslugama internet hostinga da ravnopravno učestvuju na tržištu“, smatra Enotidijas i dodaje da takva klima dodatno privlači strane investitore.

Ministarka telekomunikacija u Vladi Srbije, Jasna Matić, na oktobarskoj konferenciji E-talk u Subotici najavila je da “je prioritet Ministarstva za telekomunikacije i informaciono društvo je da Skupštini Srbije ponudi na usvajanje Zakon o širokopojasnom internetu“.

Krajnji rok je 2012. godina, do kada bi trebalo da se završi i digitalizacija televizije. Apsolutni rok, na koji je Srbija obavezana potpisivanjem Konvencije u Ženevi, je 2015. godina. Pa, neka što brže dođe ta 2015. godina!

Internet Internet-icon

3Internet Empty Re: Internet Sub Dec 25, 2010 11:18 pm

Boban

Boban

OMG! Internet 29210 xexe Internet 859275
Ja sam veliki zavisnik. Popustio sam u školi, ali sam se popravio, provodim oko 9 sati i tako0o0o0o.. Internet 859275 Internet 29210 xexe

http://charmed-magic.my-free-forums.com

4Internet Empty Re: Internet Sub Dec 25, 2010 11:20 pm

Broken Inside

Broken Inside

Boban ::OMG! Internet 29210 xexe Internet 859275
Ja sam veliki zavisnik. Popustio sam u školi, ali sam se popravio, provodim oko 9 sati i tako0o0o0o.. Internet 859275 Internet 29210 xexe

Haha. I ja.

5Internet Empty Re: Internet Sub Dec 25, 2010 11:27 pm

Milan Lupin

Milan Lupin

joj i ja ...meni svaki mesec ukidaju internet jer sam previse na njemu..Internet 29210

6Internet Empty Re: Internet Sub Dec 25, 2010 11:30 pm

Daci♥

Daci♥
Admin

Moji me toliko vole da su mi i ogranicili net na sat i po Internet 29210
Budem na netu do 2h dnevno:)

https://nase-gnezdo.forumsr.com

7Internet Empty Re: Internet Ned Dec 26, 2010 12:14 am

Broken Inside

Broken Inside

Ne laži, video sam te da si bila preksinoć do 4 ujutru!

8Internet Empty Re: Internet Ned Dec 26, 2010 12:16 am

Daci♥

Daci♥
Admin

NE lupaj :'D Ja u sedam sanjam čvrstim snom, ne visim na netu Internet 29210

https://nase-gnezdo.forumsr.com

9Internet Empty Re: Internet Ned Dec 26, 2010 12:22 am

Broken Inside

Broken Inside

Rekao sam do 4 sata

A ti u 7 si već na Anime Serbia i na AC-u. Od jutra do sutra si na fejsu i forumima. Znam te mala, ha. Internet 859275

10Internet Empty Re: Internet Ned Dec 26, 2010 6:03 pm

Anette

Anette


Krajnji rok je 2012. godina

svima nam je to krajnji rok Internet 29210

Ovaj...provodim mnogo na netu Internet 29210 obozavam forume <3

http://iansbalkan.darkbb.com

11Internet Empty Re: Internet Ned Dec 26, 2010 6:05 pm

Broken Inside

Broken Inside

Anette ::
Krajnji rok je 2012. godina

svima nam je to krajnji rok Internet 29210

Ovaj...provodim mnogo na netu Internet 29210 obozavam forume <3

Haha da Internet 29210

12Internet Empty Re: Internet Ned Dec 26, 2010 6:27 pm

Daci♥

Daci♥
Admin

Ja u 7 spavam, a u 10 se budim, tako da . . .

https://nase-gnezdo.forumsr.com

13Internet Empty Re: Internet Ned Dec 26, 2010 11:08 pm

Andjela.♥

Andjela.♥

Pa vikendom sam obicno celi dan na netu a ovako kad je skolaaa sam tu 2 h Internet 708753

14Internet Empty Re: Internet Pon Dec 27, 2010 7:56 pm

*☮♥isidora♥☮*

*☮♥isidora♥☮*

Veliki sam ovisnik o netu! Internet 235941
Budem pola dana na njemu!

15Internet Empty Re: Internet Sub Jul 16, 2011 1:16 am

Mr.Joker

Mr.Joker

Pa ustajem u 14:00 časova, pa pičim sa bratom na po sat vremena do 12:00, a posle do 4 pikam ja sam Internet 924649

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu

  •  

Free forum | ©phpBB | Besplatan Forum međusobnog pomaganja | Signalizirajte zloupotrebu | Latest discussions